Trwają XVI Włocławskie Zawody Balonowe 2016

Po wczorajszym locie wieczornym rozpoczynającym zawody, na pierwszym miejscu plasuje się Beata Choma, która w trzech konkurencjach rozgrywanych podczas lotu zdobyła 3000 punktów. Na drugim miejscu klasyfikacji generalnej plasuje się Arkadiusz Iwański z wynikiem 2650 punktów. Trzecie miejsce zajmuje Jakub Bauta z wynikiem 2145 punktów.

Choć dla większości z nas dzień dopiero się zaczyna, piloci wraz z załogami jeszcze przed wschodem słońca stawili się na lotnisku Kruszyn Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego, aby rozpocząć drugi dzień XVI Włocławskich Zawodów Balonowych 2016. Rywalizacja na włocławskim niebie trwa dalej. O godzinie 5.15 rozpoczęła się odprawa przedlotowa i około godziny 6.00 załogi wyruszyły z naszego lotniska, aby razem ze wschodzącym słońcem wystartować do kolejnego lotu zawodów. Aktualnie poranna konkurencja dobiega końca. Odprawa przed kolejnym lotem planowana jest na godzinę 17.00.

Więcej wyników z kolejnych konkurencji znajdą Państwo w zakładce Wyniki lub w zakładce Elektroniczna Tablica Ogłoszeń.

Po dzisiejszym locie wieczornym, wszystkich mieszkańców Włocławka i regionu zapraszamy na osiedlowe boisko do piłki nożnej znajdujące się przy skrzyżowaniu ulic Wiejskiej i Zbiegniewskiej, gdzie o godzinie 21.00 odbędzie się tradycyjna już dla Włocławskich Zawodów Balonowych – Wieczorna Gala Balonowa.

Jednocześnie przypominamy, że decyzje dotyczące miejsc startów i lądowań balonów oraz miejsc, gdzie będą wyłożone cele do zrzutu markerów przez pilotów balonów, podejmowane są bezpośrednio na każdej z odpraw przedlotowych.