XIV MIĘDZYNARODOWE WŁOCŁAWSKIE ZAWODY BALONOWE 2014 – ZAKOŃCZONE!

Dzisiejszy lot wieczorny, pomimo opóźnienia się odprawy przedlotowej – odbył się, dając zawodnikom jeszcze jedną, ostatnią szansę w walce o zwycięstwo w tegorocznych XIV Międzynarodowych Włocławskich Zawodach Balonowych 2014 i był lotem kończącym trzydniową rywalizację grupy 22 najlepszych pilotów balonowych z Polski i Litwy.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, a pogoda sprzyjała pilotom, pozwalając na wykonanie wszystkich pięciu, zaplanowanych lotów i rozegranie w tym czasie 17 konkurencji. Mimo to, niebo nad Włocławkiem nie okazało się w tym roku zbyt gościnne. Dwa najwyższe stopnie podium, zajęli dwaj reprezentanci Aeroklubu Włocławskiego. I miejsce zajął Arkadiusz Iwański, a II miejsce – Bartosz Nowakowski. Na trzecim miejscu uplasował się Zbigniew Jagodzik, reprezentujący Aeroklub Leszczyński – pilot, który już wielokrotnie gościł na naszych zawodach, niejednokrotnie zdobywając laury. Zwycięzca tegorocznej edycji Włocławskich Zawodów Balonowych, zwyciężając w czwartek w pierwszym locie zawodów, wygrał również nagrodę specjalną Prezesa GASPOL ENERGY – Sponsora Głównego i Wyłącznego Dostawcy Gazu tegorocznych zawodów.

Wieczorem, po zakończonym locie, na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego im. Stanisława Skarżyńskiego w Kruszynie, nastąpiło oficjalne zakończenie zawodów, podczas którego zwycięzcom wręczono puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Piotra Całbeckiego. Sponsorem Głównym Zawodów była firma GASPOL ENERGY – wyłączny dostawca gazu tegorocznych zawodów. Sponsorem był również Anwil SA. Zawody miały wsparcie Prezydenta Miasta Włocławek, Pana Andrzeja Pałuckiego i Starosty Włocławskiego, Pana Kazimierza Kacy oraz wielu Sponsorów i Przyjaciół Aeroklubu Włocławskiego.

Pełne wyniki zawodów, znajdą Państwo na Elektronicznej Tablicy Ogłoszeń, do której odnośnik znajduje się na naszej stronie.

Zapraszamy również do zaglądania do zakładki Galeria, gdzie znajdą Państwo zdjęcia z przebiegu zawodów.

Dodaj komentarz